خداحافظی با کاغذهای عوارض در آزادراه منتهی به پایتخت

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد‌: در آستانه سفرهای نوروزی چهار آزادراه پرتردد منتهی به پایتخت به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز خواهند شد.

تین‌نیوز | 

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد‌: در آستانه سفرهای نوروزی چهار آزادراه پرتردد منتهی به پایتخت به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز خواهند شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی با اعلام این خبر گفت: در آستانه سفرهای نوروزی به‌منظور سهولت تردد در آزادراه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت در دروازه‌های پرداخت عوارض تا بیستم اسفندماه چهار آزادراه پرتردد منتهی به پایتخت شامل تهران- قم، تهران-ساوه، قزوین- زنجان و کرج- قزوین به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز خواهند شد.

خیراله خادمی افزود: در این روش، سامانه‌های خوانش پلاک، خوانش تگ و سایر تجهیزات و متعلقات در نقاط مختلف آزادراه‌ها نصب می‌شود و خودروها بدون نیاز به توقف برای پرداخت عوارض به تردد خود ادامه می‌دهند و با عبور از دروازه‌های شناسایی، اطلاعات  خودرو به صورت خودکار تشخیص و به مرکز داده ارسال می‌شود.

 وی سهولت استفاده مردم را یکی از مزایای مهم این طرح برشمرد و افزود:‌ اخذ الکترونیکی عوارض موجب کاهش ترافیک و صرفه‌جویی در زمان سفر خواهد شد و با این روش ترددکنندگان از محل ایستگاه‌ها و دروازه‌های وصول عوارض می‌توانند با سرعت معمول تردد کنند و اخذ عوارض منجر به توقف و یا کاهش سرعت خودروها نمی‌شود.

معاون وزیر راه  و شهرسازی هم‌چنین با تأکید بر شفافیت مالی اخذ الکترونیکی عوارض ادامه داد: در این سیستم عوارض آزادراهی دریافت شده از ترددکننده‌ها در سامانه مرکزی به‌صورت آنی تسهیم شده و سهم هر ذینفع لحاظ خواهد شد. این امر موجب ارتقا شفافیت مالی و اطمینان بخشی هرچه بیش‌تر به ذینفعان خواهد شد.

خادمی در خصوص نحوه پرداخت عوارض الکترونیکی توضیح داد: روش پرداخت الکترونیکی عوارض از طریق کیف پول الکترونیکی متصل به پلاک، کیف پول الکترونیکی متصل به ردیاب، پرداخت مستقیم از حساب بانکی، کیف پول الکترونیکی متصل به تگ، پرداخت با استفاده از درگاه‌های وب و پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز ویژه عوارض آزادراهی صورت می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در صورت پرداخت نشدن عوارض، پیامکی به صاحب پلاک از سوی نیروی انتظامی ارسال و در صورت شارژ کیف پول الکترونیکی در مهلت مقرر این رقم کسر می‌شود و فرد 24 ساعت فرصت دارد تا این مبلغ را با استفاده از درگاه‌های الکترونیکی، شبکه شتاب و... پرداخت کند.

نصب دکل و عرشه پرداخت الکترونیکی عوارض در آزادراه تهران- ساوه

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها از نصب دکل و عرشه پرداخت الکترونیکی عوارض در آزادراه تهران- ساوه خبر داد و گفت: در راستای تجهیز آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض دروازه پرداخت الکترونیکی در آزادراه تهران- ساوه نصب شد و به‌زودی به این سیستم متصل خواهد شد.

سید حسین میرشفیع ادامه داد: عملیات تجهیز آزادراه‌های کشور به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض در سال جاری آغاز شد و تا پایان سال جاری چهار آزادراه پرتردد منتهی به پایتخت کشور و تا تیرماه سال آینده و بر اساس اولویت کلیه آزادراه‌های کشور به این سیستم مجهز می‌شود.


منبع : تن نیوز      1397/12/8 12:50

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.4/10 (تعداد آرا 35 نفر )